ابزار مایا

نکاتی برای نگهداری از مبلمان منزل

نکاتی برای نگهداری از مبلمان منزل

در مورد نگهداری از مبلمان منزل خود نگران هستید؟ حق دارید در این مورد حساس باشید زیرا مبلمان به عنوانی وسایلی که همواره در تعامل نزدیک با اعضای خانه هستند، باید سرویس شده و از سلامت آن‌ها مطمئن شویم. این بار در یادداشتی دیگر با محوریت نکاتی مهم برای نگهداری از مبلمان منزل کنار شما هستیم. پس اگر شما نیز در این مورد دغدغه دارید، پیشنهاد می‌کنم حتماً تا انتها با ابزارمایا همراه باشید و این نکات را در نگهداری از مبلمان منزل خود به کار ببندید.

 

نکاتی برای نگهداری از مبلمان منزل
چگونه باید از مبلمان منزل خود نگهداری کنیم

پیچ‌های آسیب دیده و خراب را به کمک ابزار مناسب عوض کنید

بهتر است تا به طور مداوم پیچ‌ها را چک کنید. در بسیاری از مواد ممکن است یک پیچ تحت فشار به علت تحمل فشار و وزن زیادی، شکسته یا ترک برداشته باشد. حتماً در نگهداری از مبلمان پیچ‌ها را چک کنید و پیچ‌های معیوب را با پیچ‌های جدید جایگزین کنید. به علت تفاوت سایز پیچ‌ها، بهتر است که یک پک کامل پیچ‌گوشتی یا یکی از پیچ‌گوشتی‌های دارای سری تعویض‌پذیر را در کنار خود داشته باشید. البته همیشه خارج کردن یک پیچ آسیب دیده کار ساده‌ای نیست؛ گاهی نیاز است تا از برخی ابزار دیگر برای خارج کردن یک پیچ معیوب و گیرکرده استفاده کنی. در نهایت فراموش نکنید که گاهی تولیدکنندگان از میخ به جای پیچ برای محکم کردن یک مفصل خاص استفاده می‌کنند؛ بازرسی میخ‌ها را نیز فراموش نکنید.

تزریق اپوکسی به مفاصل و اتصالات شل با استفاده از ابزار مناسب

در بسیاری موارد، ممکن است به علل مختلفی نتوانید که اتصالات را از هم جدا کرده و پس از انجام تعمیرات سرهم کنید. اگر مبلمان شما بخاطر شل بودن یا لق زدن برخی از اتصالات صدای ناخوشایندی دارد، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از تزریق اپوکسی برای تعمیر آن‌ها استفاده کنید. با یک دریل بسیار نازک به آرامی از سطح مقطع کناری اتصال، آن را سوراخ کنید. باید سوراخ بشدت نازک بوده و عمق آن طوری باشد که به محل اتصال دو بخش مفصل برسد. پس از این بای یک سوزن و سرنگ اپوکسی را به داخل سوراخ ایجاد شده تزریق کنید. پس از خشک شدن اپوکسی متوجه خواهید شد که لقی و شلی اتصال کاملاً از بین رفته و در واقع محکم شده است. این در حالی است که برای این کار به مهارت کمتری نسبت به باز کردن کامل اتصال و مفصل نیاز دارید.

نکاتی برای نگهداری از مبلمان منزل
تزریق اپوکسی برای ترمیم مبلمان منزل

چسب‌کاری در نگهداری از مبلمان

استفاده از چسب چوب یا سایر انواع چسب، نیازمند شناخت و مهارت کافی است. در بسیاری از مواردی که چسب به خوبی عمل نمی‌کند یا پس از مدتی خاصیت خود را از دست می‌دهد، این موضوع ناشی از رعایت نکردن برخی نکات مهم است. یک نکته بسیار مهم این است که برای چسب زدن یک اتصال یا مفصل، چه چوبی و چه غیر چوبی نیاز است تا کامل آن را تمیز کنید.

در صورتی که باقی‌مانده‌های چسب از دفعات قبل روی آن ناحیه وجود دارد، تلاش کنید یا کاردک یا پیچ‌گوشتی آن را کامل خراشیده و پاک کنید. پس از این بسته به دستورالعمل چسبی که خریداری کرده‌اید هر دو را چسب زده و برای مدتی تحت فشار قرار دهید. ایجاد فشار کافی روی مقطع چسب‌کاری شده نکته مهم دیگری است. می‌توانید برای این کار از وزنه یا قرار دادن بین دو وسیله سنگین استفاده کنید.

ابزار مناسب برای نگهداری از مبلمان

انجام چنین اموری، بدون داشتم یک جعبه ابزار کامل ممکن نیست. شما باید لیستی از ابزار مورد نیاز خود در نگهداری و تعمیر مبلمان را تهیه کرده و بسته به آن خرید کنید. ما در ابزار مایا با داشتن طیف وسیعی از ابزارآلات در سبد محصولات، آماده خدمت‌رسانی به شما در این زمینه هستیم. در ابزار مایا بسته به سطح فنی امور و مهارت خود در تعمیرات می‌توانید صاحب یک جعبه ابزار کامل و کاربردی شوید.

اصلی‌ترین هدف ما در این مجموعه، عرضه محصولاتی است که در کنار برآورده کردن نیازهای کاربران ایرانی، از دوام و کیفیت بالایی برخوردار باشد. برخلاف تصور عامه وجود ضعف یا ایراد در وسایلی این چنینی، گاهاً می‌تواند برای شما کاربر و شخصی که درگیر در تعمیر است گران تمام شود. شکستن پیچ‌گوشتی، پریدن دسته آچار یا برخی دیگر از مشکلات این چنینی در طول تعمیرات، می‌تواند باعث تشدید صدمه به وسیله شما شده و این اصلاً جالب نیست.

نوشته های مرتبط