9 ابزار الزامی که باید در خانه داشته باشیم؛ بخش اول

در
دسته بندی ها: ابزار مایا

 

صاحب خانه شخصی شدن، به معنی همواره به معنی برخورد با انبوهی از مسئولیت‌هاست. مهم نیست که با همسر خود به‌تازگی صاحب یک خانه شده باشید یا این اولین خانه مستقل شما از خانواده باشید، در هر صورت این به معنی افزایش مسئولیت‌هاست. در خانه مستقل و جدید شما دیگر پدر یا مادری برای رفع مشکلات و خرید نیستند و این شما هستید که باید وسایل ضروری برای زندگی را خریداری کنید. حال سوال این است در حالی که دیگر پدر یا مادری برای درست کردن لوله‌ها، قطع چکه شیر، یا خرابی لولای در کنار شما نیست، ابزار الزامی که باید خرید کدام‌ها هستند؟ اگر در این

چگونه ابزار الزامی را تعیین کنیم؟

شما یک متخصص تأسیسات یا تعمیرکار ماهر با جعبه‌ابزاری حجیم نیستید! بلکه تنها نیاز دارید تا برخی از کاربردی‌ترین ابزار را در اختیار داشته باشید. برای همین ما در تهیه لیست ابزار الزامی برای خانه تلاش کردیم تا برخی از وسایلی که برای حل مشکلات ابتدایی لوازم و بخش‌های خانه مهم و حیاتی هستند را انتخاب کردیم. با پیروی از این لیست، جعبه ابزاری کوچک و در عین حال کاربردی خواهید داشت. تمام ابزار الزامی لیست، در ابزار مایا قابل خریداری هستند. علت آنکه ما خرید از ابزار مایا را به شما پیشنهاد می‌کنیم، وجود تعدد بالا در محصولات است. این در حالی است که با رجوع به محصولات این مجموعه، قطعاً متوجه خواهید شد که تمام وسایل عرضه شده نه‌تنها از نظر فنی دارای کیفیت بالایی هستند، بلکه برند معتبری داشته و سال‌ها اعتبار را یدک می‌کشند.

9 ابزار الزامی که باید در خانه داشته باشیم؛ بخش اول
چه ابزاری به عنوان ضروریات برای هر خانه ای لازم است

چکشِ میخ‌کش؛ عضو پر کاربرد لیست ابزار الزامی

احتمالاً هزاران بار در جعبه ابزار پدر یا مادر خود همین نوع از چکش یا انواع دیگری از آن را دیده باشید. یک طرف آن صاف است و برای ضربه به میخ طراحی شده و طرف دیگر با حالت (Vشکل) برای کشیدن و جدا کردن میخ از سطوح مختلف، بدون آسیب زدن به خود میخ طراحی شده است. یک چکش میخ‌کش یکی از ابزار الزامی برای جعبه ابزار شماست که باید در خرید آن دقت زیادی داشته باشید. این وسیله ذاتاً قرار است تحت فشار و ضربات متعددی قرار گیرد و به همین علت مرغوبیت متریال به‌کار رفته در آن بسیار مهم است.

ست پیچ‌گوشتی دستی با سری تغییرپذیر

یکی از ابزاری که در جعبه ابزار شما همیشه حضور دارد اما تعدد زیاد آن باعث می‌شود تا حجم زیادی از جعبه اشغال شود، پیچ‌گوشتی‌ها هستند. دقیقاً به همین علت که شما اساساً برای انجام امور منزل به انواع مختلفی از پیچ‌گوشتی نیاز دارید ما پیشنهاد می‌کنیم تا به‌جای خرید تعداد زیادی پیچ‌گوشتی، یک ست از پیچ‌گوشتی دستی با سری متغیر خریداری کنید. این عضو از ابزار الزامی برای سرهم کردن مبلمان، باز کردن کلیدهای برق، تنظیم درب کابینت‌ها و بسیاری دیگر از امور کاربردی است. با خرید ست مناسبی از پیچ‌گوشتی با سر تعویض‌پذیر، بیشتر سایزها و انواع پیچ‌گوشتی‌ها را در یک پیچ‌گوشتی خواهید داشت.

9 ابزار الزامی که باید در خانه داشته باشیم؛ بخش اول
دریل شارژی برای باز و بسته کردن انواع پیچ بسیار مورد استفاده است

دریل شارژی

احتمالاً پس از پیچ‌گوشتی، کاربردی‌ترین عضو از لیست ابزار الزامی برای خانه، دریل مته شارژی باشد. در کنار انجام وظایف معمولی که از یک دریل انتظار دارید، انواع جالبی از آن می‌توانند به شما در سفت‌کردن پیچ‌ها نیز کمک کنند. این یعنی از سوراخ کردن دیوار تا بستن پیچ تلویزیونی که تعمیر می‌کنید، دریل شارژی یک وسیله کاربردی است. نکته‌ای که باعث برتری این مدل نسبت به مدل‌های سیمی خواهد شد، محدود نشدن شما به پریزها برق و طول سیم دریل است؛ با یک دریل شارژی بدون هیچ محدودیتی در خانه جابجا شده و امور خود را پیش ببرید.

دم باریک و انبردست

بدون داشتن یک جفت از دم باریک و انبردست، قطعاً جعبه ابزار شما ناقص خواهد بود.  شما از یک دم‌باریک برای گرفتن، خم کردن و کشیدن قطعات کوچکی که دور از دسترس هستند می‌توانید استفاده کنید. در حالی که اگر همین کار را با دست انجام دهید، محال است که دیر یا زود درد بدی را در انگشت خود حس نکنید! در بسیاری مواقع این دو عضو از لیست ابزاری که الزامی هستند، به یاری شما می‌آیند تا ضمن انجام دقیق و درست کار از دستان خود محافظت کنید.