ابزار آلات

9 ابزار الزامی که باید در خانه داشته باشیم؛ بخش دوم

9 ابزار الزامی که باید در خانه داشته باشیم؛ بخش دوم
همه چیز باید اصولی و منظم و کارآ باشد

در بخش اول این یادداشت، انگیزه‌ای که باعث شد چنین یادداشتی را به رشته تحریر درآوریم را تشریح کردیم. در این بخش اما تلاش می‌کنیم بدون اتلاف وقت سراغ تکمیل لیست ابزار الزامی در منزل برویم. در صورتی که یادداشت پیشین را مطالعه نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم که حتماً به یادداشت پیشین نیز رجوع کنید تا به تصویر کاملی از این لیست برسید.

تراز

این فقط بناها و معمارها نیستند که در پروژه‌های خود به تراز نیاز دارند، شما نیز برای انجام برخی از امور به این وسیله جالب نیاز دارید. آیا نمی‌خواهید که تابلوهای روی دیوار، میز تلویزیون یا یخچال خود را تراز کنید؟ در تمام این موارد به یک وسیله تراز نیاز دارید. انواع مختلفی از ترازها برای خرید در دسترس هستند؛ از ترازهای گران‌قیمت لیزری که برای کارهای ریز و بسیار دقیق مناسب هستند تا ترازهای معمولی و دستی که با سطح مایع به شما کمک می‌کنند. برای جعبه ابزار منزل، خرید نمونه‌های گران‌قیمت لیزری الزامی نیست و شاید بهتر باشد که یک تراز دستی کوچک با سطح مایع بخرید. این نوع از ترازها قطعاً مانند ترازهای لیزری دقت ندارند اما برای مصارف و امور منزل مناسب هستند.

ست آچار آلن

آچار آلن همان آچار کوچک L شکلی است که برای باز کردن پیچ‌های شش ضلعی به آن نیاز دارید. این نوع از پیچ در بین دسته‌های مختلفی از تولیدکنندگان مانند تولیدکنندگان مبلمان و وسایل برقی، محبوب است. به همین علت شما نیز با داشتن چنین وسایلی در منزل، الزامی است که ستی از آچار آلن نیز در جعبه ابزار خود داشته باشید. دفعه بعدی در مواجهه با وسایل مختلف منزل، به پیچ‌های به کار رفته در آن‌ها دقت کنید؛ خودتان متوجه خواهید شد که آچار آلن نیز عضوی از لیست ابزار الزامی برای منزل است.

9 ابزار الزامی که باید در خانه داشته باشیم؛ بخش دوم
بدون ابزار کافی، انجام امور منزل اصلاً کار ساده‌ای نیست

کاردک

یک کاردک شاید چندان در دایره تصورات شما از یک جعبه ابزار نباشد اما حضور آن در جعبه ابزار شما الزامی است. کاردک به طور مثال در

  • پخش کردن گچ یا سیمان در شکاف‌ها و شکستگی‌های سطح دیوارها و کاشی‌ها
  • کندن و پاک کردن قطعات رنگ یا هر خمیر خشک شده دیگری از دیوار و سطح زمین
  • انجام تمیزکاری در کابینت‌ها یا سایر سطوح صافی

کاربرد دارد. کاردک قیمت زیادی نداشته و با مبلغ کمی می‌توانید مدل با کیفیتی از آن را خریداری کنید.

منگنه کوب

منگنه‌کوب را بسیاری از افراد می‌کنند که در جعبه ابزار خود نگهداری کنند اما در شرایط مختلف متوجه کاربردی بودن آن خواهند شد. این وسیله کاربردهای مختلفی در یک خانه دارد که قابل جایگزینی نیستند. غیرقابل جایگزین بودن عملکرد منگنه‌کوب به عاملی برای ثبت آن در لیست ابزار الزامی برای خانه تبدیل شده است. برای نصب و محکم کردن پارچه و ورقه‌های در سطوح مختلف، این یک ابزار کاربردی با سرعت بسیار بالاست. منگنه‌کوب در دو نوع دستی و برقی در بازار عرضه می‌شود که خرید نوع دستی آن نیز می‌تواند برای مصارف خانگی مناسب باشد هر چند خرید یک منگنه کوب برقی نیز اصلاً یک خرج اضافی نیست.

متر

فارغ از نوع آن، داشتن یک متر در خانه بی‌شک الزامی است. شما در امور و کارهای مختلفی نیاز دارید تا طول اجسام را گرفته یا فاصله آن‌ها از یکدیگر را محاسبه کنید. مترها انواع مختلفی دارند؛ از یک خط‌کش که می‌تواند نوعی متر محسوب شود تا متر پارچه‌ای و لیزری، همگی برای انجام امور منزل کاربرد دارند. اما قطعاً شما از یک خط‌کش برای محاسبه یک ضلع از دیوار اتاق خود نمی‌توانید استفاده کنید. برای این کار داشتن متر مهندسی یک انتخاب بهتر است. البته مقصود ما از متر در لیست ابزار الزامی برای خانه این نیست که حتماً متری گران‌قیمت و پیشرفته خریداری کنید بلکه شاید یک متر مهندسی عادی جمع‌شونده که قیمت زیادی هم ندارد، یک انتخاب خوب و مطمئن برای این کار باشد.

9 ابزار الزامی که باید در خانه داشته باشیم؛ بخش دوم
متر یکی از ابزار بسیار مهم در هر خانه

ابزار مایا در کنار شماست

پس از آنکه در مورد ابزار مورد نیاز خود به نتیجه رسیدید . قصد خرید هر یک از ابزار فوق را داشتید، کافیست تا به ابزار مایا رجوع کنید. ما در ابزار مایا آماده برآورده کردن تمام نیازهای شما در این زمینه هستیم. ما به عنوان برترین فروشگاه ابزارآلات ایران، آمادگی لازم برای ارائه انواع خدمات مورد نیاز در این زمینه را داریم. تنوع و تعدد محصولات در کنار کیفیت بالای اقلام عرضه شده کمک کرده تا ما همواره از بدست آوردن رضایت و اعتماد مشتریان خود اطمینان داشته باشیم.

 

نوشته های مرتبط