ابزار های گاراژی هر کار و حرفه ای نیاز به یک سری ابزار دارد که به بهترین شکل ممکن و با کیفیت خوبی انجام شود با ما همراه باشید تا ابزار گاراژی را برای شما معرفی کنیم . قطعا می دانید که گاراژ ها با ابزار های حرفه ای سر و کار دارند زیرا شما قرار است که کار های سخت و حرفه ای انجام بدهید.
در این بخش آچار های تخصصی خودرو را برایتان نام می بریم و یک سری توضیح مختصر در رابطه با آن ها در اختیار شما قرار می دهیم. اگر بخواهید یک پک از آچار ها داشته باشید باید از آچار های ساده شروع کنید.

ابزار های گاراژی

این آچار ها و سوکت ها در اندازه ها و سایز های مختلف هستند. انبر دست و سیم چین از دیگر ابزار های گاراژی است که به شما کمک می کند ضبط ماشین را سفت کنید و هم چنین سیم کشی های لازم را انجام بدهید.
آچار گشتاور یکی دیگر از ابزار های خودرو است که مهره را تنظیم می کنند . دقت کنید که این دستگاه به شما کمک می کند که شما پیچ را بیش از حد سفت نکنید زیرا اگر پیچ را خیلی سفت کنید پیچ می برد و نمی توان آن را مجدد باز کرد. لازم به ذکر است که آچر گشتاور شما را مطمئن می کند که پیچ به درستی سفت شده است.
دسته پیچ را تا آخر بپیچید و بالای آن را تراز کنید اگر صدای دو تیک شنیدید می توانید مطمئن شوید. آچر فرانسه، پیچ گوشتی ، دست کش ، کلاه و چراغ از دیگر لوازمی است که حتما باید در جعبه ی ابزار خود داشته باشید و در آخر کامپوزیت شکن چاره ی تمام بد قلقی پیچ ها است اگر یک پیچ باز نشد با یک کم حرارت و چند ضربه کار تمام است .

دیگر ابزار های گاراژی شامل چه می شوند .

ابزار های گاراژی

دقت کنید که ابزار گاراژی فقط به موارد بالا ختم نمی شود و هنوز ابزار های دیگری هستند که لازمه ی کار و حرفه ی شما هستند . برای مثال جک ، لاستیک درار ، نیتروژن، واسکازین پمپ ، گریس پمپ و بالانس از مجموعه ابزار هایی هستند که در شکل ها و مدل های مختلفی وجود دارند.
لازم به ذکر است که لاستیک درار ها در شکل و اندازه های مختلف ساخته می شوند و این شما هستید که مشخص می کنید که کدام را انتخاب کنید علاوه بر آن واسکازین پمپ ها نیز در مدل های مختلف ساخته می شوند.

خیلی از کاربران نیز در رابطه با قیمت ابزار گاراژی از ما سوال می پرسند و می خواهند یک حساب سر انگشتی کنند و متوجه شوند که برای خرید این ابزار چه قدر باید هزینه کنند. باید خدمتتان عرض کنیم قیمت هر کدام از این ابزار ها با یک دیگر متفاوت است . شما باید مشخص کنید که کدام یک از این محصولات را می خواهید و سپس قیمت را از همکاران ما جویا شوید.

ابزار گاراژی

مکانیکی یکی از کار هایی است که در هر شرایطی دانستن موارد ابتدایی آن بسیار مفید می باشد. همچنین برای داشتن یک تعمیرگاه یا یک گاراژ مکانیکی برای خودرو نیاز به یک سری از ابزار آلات ضروری یا ابزار گاراژی می باشد. برخی از ابزار ها بنا به ضرورت و یا در طول زمان استفاده می شوند، ولی برخی دیگر وسایلی هستند که در هر تعمیرگاه و گاراژی دیده می شود و کارایی زیادی دارند.
به عنوان ابزار هایی مانند آچار های تخصص خودرو، بالانس، جک، گریس پمپ، لاستیک درار، نیتروژن، واسکازین پمپ و … باید در هر تعمیرگاهی وجود داشته باشد. در زیر به معرفی برخی از ابزار های گاراژی که با کیفیت بسیار بالا توسط شرکت ابزار مایا به فروش می رسد پرداخته خواهد شد.

انواع ابزار گاراژی

ابزار گاراژی

– روغن کش برقی
برای تخلیه انواع روغن کهنه، انواع سیالات با ویسکوزیته کم و متوسط.
– روغن کش بادی
برای گریس کاری و روان کاری انواع یاتاقان، بلبرینگ ها، تمامی خودروها و دستگاه های صنعتی و … .
– ساکشن بادی روغن
با مکانیزم ایجاد خلا، توسط باد و سپس مکش روغن از انتهای مخزن روغن موتور خودرو به راحتی عملیات تعویض روغن موتور صورت می گیرد و ضمنا دیگر نیازی به باز و بسته کردن پیچ کارتل خودرو نمی باشد.
– ساکشن برقی روغن
با مکانیزم ایجاد خلا، توسط باد و سپس مکش روغن از انتهای مخزن روغن موتور خودرو به راحتی عملیات تعویض روغن موتور صورت می گیرد و ضمنا دیگر نیازی به باز و بسته کردن پیچ کارتل خودرو نمی باشد.
– پمپ واسکازین
واسکازین روانکاری است که غلظت آن از روغن موتور بیشتر بوده به همین دلیل نیاز به پمپ واسکازین می باشد که بانسبت فشار 1:3 یا 1:5 باید استفاده شود.
– گریس پمپ بادی
گریس ماده است که در تمام صنایع دنیا استفاده می شود. گریس ها بسیار متنوع بوده و برای انتقال گریس باید از پمپ گریس استفاده نمود.
– گریس پمپ سطلی
برای انتقال گریس به محل مورد نظر باید از پمپ گریس استفاده نمود.
– گریس پمپ دستی
– برای انتقال گریس به محل مورد نظر باید از پمپ گریس استفاده نمود.
– شلنگ جمع کن دیواری و دستی
یکی از دستگاه های مهم و امروزی در ابزار گاراژی شلنگ جمع کن می باشد. این دستگاه شلنگ مخصوص باد تایر ها را بعد از مصرف به صورت خودکار جمع کرده و از خراب شدن زود به زود شلنگ ها بر اثر سابیده شد به زمین و قرار گرفتن در زیر پا و چرخ ها جلوگیری می نماید.
– گیره رومیزی
گیره ها برای نگه داشتن و محکم کردن اجسام و قطعات در تعمیرگاه می باشد که بر روی میز مستقر شده و با چرخاندن دسته میل پیچ، فاصله دو فک آن کم و زیاد می شود. گیره ها یکی از ابزار های مهم گاراژی می باشند.
– گازوئیل کش برقی
به منظور انتقال سوخت از مخزن به باک ماشین های راهسازی و معدنی و … به کار می رود.
– بالانس
بالانس چرخ خودرو به معنای تعادل و هم راستایی چرخ ها می باشد و با توزیع یکنواخت وزن خودرو بین چرخ ها انجام می شود. عدم بالانس چرخ ها باعث لرزش فرمان، کاهش پایداری خودرو، ساییده شدن لاستیک ها، افزایش مصرف سوخت و خرابی بیش از حد قطعات خواهد شد.
– جک
برای بکار گیری نیرویی زیاد برای بالا بردن خوردو و جدا کردن آن از سطح زمین مورد استفاده قرار می گیرد.
– جک روغنی یا جک هیدرولیکی
برای بلند کردن وسایل نقلیه سنگین کاربرد دارد و امروزه استفاده زیادی از آن نمی شود.
– جک صافکاری
برای ترمیم ضربات وارد شده به بدنه اتومبیل و شاسی کشی کاربرد دارد.
– جک سوسماری
همان جک روغنی است ولی تحمل وزن بیشتری دارد و می تواند کل خودرو را از زمین بلند نماید.
– خرک با پین ایمنی
برای تعمیر قسمت های زیرین خودرو و تعویض چرخ ها استفاده می شود و وقتی جک ها خودرو را بالا می برند، خرک ها آن ها را ثابت نگه می دارند.
– جرثقیل
برای بلند کردن ماشین های خیلی خیلی سنگین استفاده می شود.
– برانکارد تعمیرگاهی
برای اینکه تعمیرکار به راحتی به زیر خودرو رفت و آمد نماید می تواند بر روی این برانکارد به پشت خوابیده و با چرخ های تعبیه شده در آن به راحتی رفت و آمد نماید.
– لاستیک درار
– درجه باد کارگاهی
درجه باد لاستیک ها را نشان می دهند.
– انواع آهن ربای صنعتی
– کمپرسور باد ایستاده
برای تنظیم باد تایر ها استفاده می شود.
– نیتروژن
برخی خودرو ها و بعضی رانندگان تایر هایی با باد نیتروژن دارند. برای تخلیه یا تنظیم این تایر های حتما باید از باد نیتروژن استفاده نمود.
– روغن دان
ظرف مخصوص روغن کاری خودرو.
– انواع انبر ( انبر قفلی، انبردست،دمباریک، سیم چین، سیم لخت کن و … )
انبر ها هر کدام با توجه به نامشان کاربرد متفاوتی دارند و در ابزار گاراژی بیشترین کاربرد را خواهند داشت.
– انواع آچار ( آچار بکس، آچار جغجغه، آچار چرخ، آچار دو سر رینگ، آچار فرانسه حرفه ای، آچار یکسر تخت یک سر رینگ، آچار آلن ستاره ای، آچار آلن شش گوش و … )
آچار ها هر کدام با توجه به نامشان کاربرد متفاوتی دارند و در ابزار گاراژی بیشترین کاربرد را خواهند داشت.
– چکش سر گرد
برای پرچ کاری، سنبه کاری، خمکاری و فرم دهی فلزات مناسب است.
– زیر سینی
برای تعویض روغن از آن استفاده می شود.

ابزار گاراژی

چرا باید ابزار گاراژی را با بهترین متریال خریداری نمود؟

هیچ راهی برای این واقعیت وجود ندارد که شما برای خرید وسایل و ابزار آلات مختلف جهت راه اندازی کسب و کاری جدید یا تکمیل وسایل قدیمی تر، باید پول زیادی هزینه نمایید، پس بهتر است با این مقدار هزینه، کالا هایی را خریداری نمایید که از کیفیت بالایی برخوردار بوده و طول عمر بیشتری داشته باشند. در اصل شما همان قدر که بابت خرید وسایل و ابزار گاراژ هزینه می کنید همان قدر بابت کارکردشان دستمزد دریافت می نمایید. اگر ابزار ها به دلیل کیفیت پایین زود به زود نیاز به تعمیر داشته باشند یا از کار افتاده شوند شما مجبور به صرف هزینه دوباره برای خرید همان کالا خواهید شد در صورتیکه ابزار های با کیفیت سال های زیادی همراه شما خواهد بود. شرکت ابزار مایا این اطمینان را به شما خریداران محترم می دهد که تمام ابزار گاراژی یا تعمیرگاهی خود را با بهترین کیفیت و متریال به فروش می رساند.

هیچ محصولی یافت نشد.